Pro koho jsou lymfodrenáže vhodné - osoby se zatížením končetin, dlouhé stání nebo sezení - jako jsou prodavačky, kadeřnice, chirurgové, letušky, řidiči z povolání, apod., ale i sportovci - zvýšeně zatěžují lymfatický systém. Ta je vhodná i tehdy když je únava nohou, např. po rušném dni, dlouhém cestování v autě či letadle, turistice. Při rekonvalescenci po liposukcích, plastických operací. A proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže.
Proč absolvovat lymfodrenáž - a tím si nechat mnohdy již zastavený a bolestivý lymfatický systém znovu aktivovat a rozproudit. Manuální lymfodrenáž Vám pomůže nejen s otoky končetin, léčba lymfedémů, redukcí celulitidy, omezením bolestí hlavy, akné ale i s celkovou detoxikací a revitalizací organismu. Tato velmi příjemná masážní techniky projasní Vaši kůži, čímž zpomalí projevy stárnutí , prevence vráseka, pozitivně přispějí i k Vaší relaxaci
Kosmetický a estetický účinek - nelze opomenout, především v boji proti CELULITIDĚ, která vzniká, jak je známo, především z důvodu usazených odpadních látek, tuku a vody v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomoci lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v boji a odstranění celulitidy. Zlepšení vzhledu těch nejhezčích partií ženského těla. Potlačení a zamezení tvorby celulitidy, podpoření elasticity kůže, zlepšení prokrvení a odvedení škodlivých látek z podkoží včetně podkožního tuku, snížení objemu. Tato velmi příjemná masážní techniky projasní Vaši kůži, čímž zpomalí projevy stárnutí a pozitivně přispějí i k Vaší relaxaci.
Jak často -kúry založené na aktivaci lymfatického systému vyžadují opakování. Počet návštěv závisí na tom, jaký problém chceme touto cestou řešit. Na rozpohybování stagnující lymfy postačí 3-5 návštěv, 1-2x v týdnu. Při problémech s celulitidou a při formování postavy je třeba minimálně 10 návštěv. Teprve potom dochází k viditelným výsledkům.
Po lymfodrenáži může nastat reakce organizmu v podobě - po prvních ošetřeních výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic, nosní dutina, střeva. Někdy zaznamenáte větší žízeň, pocit hladu nebo naopak sucha v ústech. Při velmi zaneseném lymfatickém systému může nastat i pocit vnitřního chladu, menší malátnost, únava. Může nastat naopak zvýšená aktivita, bolest hlavy, to při špatném pitném režimu, nebo častého močení. V den po lymfatické masáží je nutné se vyvarovat fyzické i psychické zátěži. Nepoužívat alkohol, omezit kávu i černý čaj. Pít jen vodu nebo čiré tekutiny aby se vytvořil prostor pro funkci ledvin na odbourávání toxických látek pro očistu organismu.
Jak probíhá lymfodrenáž – klient se položí na lehátko, masér specialista na lymfodrenáže nejprve uvolní, pročistí krční uzliny/ terminus, profundus. Po vzájemné domluvě jaký problém spolu budou řešit, se masírují určité části těla jako je sestava hmatů na dolní, horní končetiny, hýždě, hrudní, zádová, obličej, břicho. Může se provádět i lymfodrenáž celého těla, která trvá 2,5 – 3 hod. Ke každé sestavě, podle umístění v části těla, patří regionální uzliny. U lymfodrenáže se používáme názvy hmatů jako jsou vypuzovací, pumpovací, stojící kruhy atd. všechny podporují odtok lymfy.
Péče po liposukci a jiných metodách estetické chirurgie, Základní péče u všech zeštíhlovacích léčebných metod – neinvazivních, počátek redukčních a detoxikačních diet, Léčba gynoidní obezity (metabolický syndrom Y) – zvýšené ukládání tuku v dolní polovině těla, Zpomalení stárnutí pokožky, Otoky obličeje, váčky pod očima, Otoky DK – nadměrná zátěž nohou (pracovní a sportovní aktivity, dlouhé stání, sezení, cestování), Prevence při preventivní rodinné anamnéze (celulita, žilní insuficience, varixy), Užívání hormonální antikoncepce přispívá ke vzniku – celulity a lip edému.
K nastartování lymfatického systému je dobré absolvovat kúru v rozsahu 3 – 5 hodin, minimálně jedenkrát v týdnů. Pak udržovací režim, dle rozsahu problému.
Stres, nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání, poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí atd. jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulita, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.
Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.
Nejžádanější jsou lymfatické masáže dolních končetin a hýždí. Kromě příznaků celulity umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti atd. Je však dobré masáž spojit s pravidelným pohybem např. jízdou na kole, plaváním nebo s delšími procházkami. Oblíbené jsou i lymfatické masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci "váčků" pod očima a "druhé brady". Využít je lze i při léčbě akné či v boji proti vráskám. Při potížích s častými migrénami a bolestmi hlavy, otoky rukou a prstů, bolestmi svalů je možno využít lymfatickou masáž také.
Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi.
Lymfodrenáže jsou časově relativně náročné, je třeba počítat s cca 40 - 60 min. na jednu masáž.
Zkušenosti z praxe potvrzují, že člověk, který chce začít s redukcí hmotnosti, formování postavy by měl projít, v prvotní fázi, lymfatickými drenážemi s návykem na vydatný pitný režimem. Tělo projde detoxikací a na ostatní velice pozitivně reaguje.
Pokud chcete být informování prostřednictvím emailu o novinkách a plánovaných akcích našeho studia, pak si zaregistrujte Vaši emailovou adresu.