Zdraví je podle Světové zdravotnické organizace (WHO) stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody, ne pouze nepřítomnost choroby.
Psychologie zdraví je část obecné psychologie, která se zabývá individuálním chováním člověka a životními styly, které mají vliv na jeho zdraví.
Psychologie zdraví je jeden z nejmladších a v současnosti intenzívně rozpracovávaných vědních oborů. Zkoumá, jak psychologické (zejména osobnostní) proměnné spolupůsobí při vzniku nemocí i úrazů a jakým způsobem by se mělo ovlivňovat chování člověka a jeho prostředí, aby to prospělo jeho zdraví. Psychologie zdraví se především snaží identifikovat chování a prožívání člověka, které zvyšuje nebo snižuje riziko vývoje poruch a chorob. Zabývá se kvalitou života a zdraví.
Příčiny poruch zdraví - podle příčin vzniku můžeme rozlišovat poruchy dědičné, vrozené a získané.
FIT = způsobilý, tělesně schopný něco činit, FITNESS = termín používaný při posuzování tělesné zdatnosti:
Prevence = POHYB
Je všeobecně známo, že za určitých podmínek je pod vlivem stresu oslaben náš organismus a může dojít k narušení metabolismu. Jedním z důsledků může být i snížení imunity organismu a organismus může být náchylný k infekcím a různým nemocem.
Psychická stránka se nedá odloučit od fyzické, proto rádi naším klientům pomáháme v preventivních programech do zdraví s optimálním vyladěním, tak aby dobrého zdraví dosahovali. (Mgr. Eva Macková)
Pokud chcete být informování prostřednictvím emailu o novinkách a plánovaných akcích našeho studia, pak si zaregistrujte Vaši emailovou adresu.