Indická antistresová masáž hlavy

 

INDICKÁ ANTISTRESOVÁ MASÁŽ JE STAROVĚKÁ AJURVÉDSKÁ VÝJIMEČNÁ RELAXAČNÍ Indická antistresová masáž hlavyTECHNIKA VELMI OBLÍBENÁ PRO SVOJI VELKOU ÚČINNOST POMÁHÁ PŘI NADMĚRNÉM NAPĚTÍ A STRESU, KTERÉ MU JSME NEUSTÁLE VYSTAVOVÁNI

Indická jemná technika stará více než tisíc let, nám dokáže pomoci při nadměrném napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí velice pozitivně především z důvodů psychických ale i fyzických. Budete se cítit jako znovuzrození. Harmonizuje tělo i duši. Celkově blahodárně působí na psychiku, dokáže navodit pocit zdraví, klidu a psychické pohody.

Provádí se na hlavě, krku a ramenou. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je indická masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek i co do prevence zdraví a stárnutí.

 

Historie

Masáž v životě Indů zaujímala vždy velmi důležitou roli. Umění indické masáže se neustále rozvíjelo, předávalo se z generace na generaci a dodnes se různé techniky střeží jako rodinná tajemství.

 

Indická antistresová masáž hlavy Indická antistresová masáž hlavy

 

V Indii ji prováděly většinou ženy, při pravidelné péči o vzhled. Zaměřovaly se převážně na vlasovou část hlavy a k masírování používaly různé aromatické oleje, byliny a koření. Dodaly tak svým vlasům sílu a oslnivý lesk.

Přínos masáže se týkal i mužů. Tyto praktiky prováděli holiči, kteří pravidelně obcházeli domy a jako součást svých služeb nabízeli "champi"-masáž hlavy. Slovo "šampoo" má tedy kořeny v hindském slově "champi" jako upomínka na tuto tradici. Zaměřovali se přitom nejen na péči o vlasy, ale i na celkové uvolnění a osvěžení.

V dnešní době se s tímto typem masáže můžete v Indii setkat nejen u holiče, ale i na plážích či tržištích. Například děti dostávají masáž 1-2x týdně za účelem dobrého zdraví již ve věku 3-6 let. Po dovršení 6ti let se učí sami praktikám této masáže a podílí se tak na každodenním rituálu celé rodiny

 

Pro koho je vhodná?

Je velmi vhodná pro dospělé, seniory i děti. Na fyzické i psychické problémy lidí všech věkových kategorií.

 

Účinky masáže

Účinně pomáhá nejen při stresu, napětí, ale i migrénách a bolesti. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy,prokrvuje ji, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Zbaví fyzického i psychického napětí, stresu ,nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně. Ustoupí bolesti hlavy, odstraní se ztuhlost šíje, ramen a krku, zmizí únava očí, zlepší se spánek, koncentrace a duševní svěžest. Nervový a imunitní systém je odolnější, lépe pracuje oběhový, dýchací i lymfatický systém. Indická masáž hlavy rozproudí tok energie a uvede do rovnováhy energetická centra-čakry. Lidé se cítí šťastně, jsou veselí a pozitivně naladění.

 

Indická antistresová masáž hlavy Indická antistresová masáž hlavy

 

Kontraindikace

  • všechna akutní stádia horečnatá i infekční
  • hnisavé rány, záněty kůže i žil
  • kožní choroby, ekzémy, popáleniny
  • neurčité bolestivé stavy
  • při poranění nebo těsně po operaci, nehodě, úrazu
  • nádorové onemocnění, epilepsie